U14 - Naše soupeřky: Kralupy, Kladno "A", Kladno"B"

14.10.2022

      Až do poloviny října si musely počkat mladší žákyně na svoji soutěžní premiéru. Tuto neděli konečně nadejde den "D" a nejmladší roztocké volejbalistky rozehrají svoji soutěž krajského přeboru kategorie U14. Pro mnohé z nich  to bude premiéra v šestkovém volejbale vůbec, jelikož do teďka měly zkušenosti pouze s turnaji barevného minivolejbalu.  A kdo že budou jejich první soupeři ve "velkém" volejbale?   


TJ Kralupy                                                                                                               

     Kralupský mládežnický volejbal každoročně potvrzuje, že patří mezi nejlepší nejen v našem kraji, ale v celé republice. Mladší i starší žákyně se pravidelně zúčastňují MČR a v Českém poháru také patří mezi ty úspěšné týmy. V loňské sezóně sice mladší žákyně 6. místem v krajské soutěži zůstaly asi trošku za očekáváním, ale letos se určitě budou chtít vrátit na "výslunní".  Predikce výkonů a výsledků se u těchto nejmladších šestkových volejbalistek určuje poměrně složitě, ale lecos se dá vyčíst z minivolejbalových výsledků uplynulého ročníku. A v něm se kralupské "dvatisícedesítky" pravidelně umísťovaly na medailových pozicích.                                         V této souvislosti však můžeme neskromně poznamenat, že také roztocká děvčata se v modrém minivolejbale činila a odvezla si z loňských turnajů  několik medailí, z nichž tu nejcennější, stříbrnou, získala Linda Dargajová se Sofií Kadlecovou  na finálovém turnaji krajského přeboru v Mělníce. Zde výsledkově předčily i své "sokyně" z Kralup. I proto věříme, že naše mladší žákyně budou "kralupandám" v neděli minimálně vyrovnaným soupeřem.                                                                            V jediném vzájemném utkání minulé sezóny podlehly naše mladší žákyně  těm kralupským 0:2.  


Kladno volejbal cz "A"      /  Kladno volejbal cz "B"                                                                                                  

      Výsledky kladenských mládežnických družstev jsou pro místní (kladenské) volejbalové příznivce asi trochu zklamáním. Největší středočeské město by se vzhledem ke své základně a volejbalové tradici mělo pohybovat na čele svých soutěží. Ani starší žákyně, ale ani mladší žákyně však výsledkově nenaplňují očekávání, která jsou do nich vkládána.  O "fiasku" starších žákyň v loňském soutěžním ročníku jsme se zmiňovali  při jejich představování  minulý týden.       Mladší žákyně byly v uplynulé sezóně výsledkově o něco úspěšnější - 5.místo "áčko", ale zase poslední devatenácté místo "béčko". Nicméně umístění, kterých současné U14ctky dosahovaly loni v kategorii modrého minivolejbalu nenaznačují, že by mělo dojít k blýskání na lepší časy.                                                                                Ve vzájemných zápasech mladších žákyň to minulou sezónu dopadlo nerozhodně. Kladenskému "áčku" jsme podlehly 2x 0:2, nad "béčkem" naše děvčata naopak zase dvakrát zvítězila 2:0.