U16 - Naše soupeřky: Nymburk "B", Benátky n/J, Lysá n/L

24.11.2022

      V neděli začínají  druhé fáze výkonnostních turnajů krajského přeboru starších žákyň. Naše holky  v té první fázi  bohužel neudržely příslušnost ve skupině deseti nejlepších družstev a v Nymburce tak začnou sérii tří turnajů  za brzkým návratem do TOP TEN. A kdo že jim v neděli bude stát v cestě?


Volleyball Nymburk "B"                                                                                                        Starší žákyně z Nymburka jsme již představovaly v souvislosti se vzájemným zápasem našich U16ctek s nymburským "áčkem" ve finálové skupině. Pojďme se tedy alespoň seznámit s letošní výsledkovou bilanci jejich "rezervy".                                   Dvě druhé příčky v kvalifikacích, s bilancí pěti výher a dvou porážek, poslaly nymburské "béčko" do II. výkonnostní skupiny. Tam se jim, jako jednomu ze dvou týmů, podařilo udržet i pro další turnaje. Ostatní družstva z této skupiny buď postoupila výš, do té finálové (Brandýs, Říčany, Čelákovice), nebo "spadla" do té poslední výkonnostní (Králův Dvůr "A", Kostomlaty, Kralupy "B" a Kladno "C"). Nymburská "rezerva" obsadila 5.místo s deseti body a bilancí shodného počtu čtyř vítězství i proher.   


VK Benátky nad Jizerou                                                                                                              O benátském mládežnickém volejbale a vlastně obecně o "sportovních Benátkách" jsem psal minule, při představování jejich mladších žákyň  .                                                 Proto můžeme znovu rovnou přeskočit k výsledkům benátských U16ctek. V loňském soutěžním ročníku obsadily starší žákyně z města nad řekou Jizerou 13.příčku, když s našimi "dvatisíceosmičkami" vyhrály všechna tři vzájemná utkání (z toho dvě v tiebreaku). V letošní sezóně jsou na tom "benátčanky" podobně jako loni, tzn. mimo finálovou skupinu. V kvalifikačních bojích obsadily volejbalistky z Benátek dvakrát 3.místo, což stačilo pouze na III. výkonnostní skupinu. V té už si ale vedly naprosto suverénně a po osmi výhrách postoupily z prvního místa o skupinu výše. 


TK Slovan Lysá nad Labem                                                                                                    Městečko z okresu Nymburk  je zhruba stejně velké jako Roztoky, alespoň co se do počtu obyvatel.  V mládežnických kategoriích však volejbalistky z Lysé takových úspěchů jako naše holky nedosahují. V soutěžích krajského přeboru mají aktuálně pouze dva dívčí týmy - U14 a U16. V uplynulé sezóně skončily starší žákyně Slovanu na 21.místě, když ve třech vzájemných utkáních s našimi "dvatisíceosmičkami" uhrály jeden set.                                                                                                                                    Letos už ke vzájemné konfrontaci volejbalových dovedností také došlo. V prvním kvalifikačním turnaji zvítězila naše děvčata 2:0. Výsledky z kvalifikace, dvakrát 4.místo, odsoudily naše soupeřky do poslední výkonnostní skupiny. V té se jim ale dařilo, a po sedmi výhrách a jedné porážce, s Benátkami v tiebreaku, si o jednu výkonnostní skupinu polepšily.